16° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

SP çığda hayatını kaybeden Başkan Kurt’un kabrini ziyaret etti

SAADET PARTİSİ (SP) VAN İL BAŞKANI ÖZAY İLHAN, BAHÇESARAY’DA MEYDANA GELEN ÇIĞ FELAKETİNDE HAYATINI KAYBEDEN SP İPEKYOLU İLÇE BAŞKANI MEHMET EMİN KURT’UN KABRİNİ ZİYARET ETTİ.
Politika - 6 Şubat 2021 10:29 A A

Saadet Partisi (SP) Van İl Başkanı Özay İlhan, Bahçesaray’da meydana gelen çığ felaketinde hayatını kaybeden SP İpekyolu İlçe Başkanı Mehmet Emin Kurt’un kabrini ziyaret etti.

Bahçesaray yolunda, geçen sene 4 ve 5 Şubat’ta meydana gelen, 42 kişinin hayatını kaybettiği, 84 kişinin ise yaralı olarak kurtarıldığı çığ faciasında hayatını kaybeden SP İpekyolu İlçe Başkanı Mehmet Emin Kurt, mezarı başında anıldı. SP Van İl Başkanı Özay İlhan, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Kurt’un kabrini ziyaret ederek, dua etti. Çığ felaketinde hayatını kaybedenler için hatimlerin okunduğu ziyarette konuşan Başkan İlhan, “Çığ felaketinde hayatını kaybeden 42 vatandaşımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Bir daha bu tür acıların yaşanmaması adına çığ riski olan bölgelerde riski azaltacak tedbirler alınması ve tünel yapılması konusunda yetkililere harekete geçmeye davet ediyoruz” dedi.

Bu haber 58 kez okundu.
Politika - 10:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ