16° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Rusya’da 87 kiloluk köpek rehabilitasyona alındı

RUSYA’DA AŞIRI KİLOLARI NEDENİYLE NEFES ALMAKTA BİLE ZORLANAN 87 KİLOGRAM AĞIRLIĞINDAKİ KÖPEK ZAYIFLAMASI İÇİN REHABİLİTASYONA ALINDI. KÖPEĞİ ÖTANAZİ İÇİN KLİĞİNE GETİREN ÇİFT, VETERİNERLERİN İKNA SONUCU KARARLARINDAN VAZGEÇTİ.
Dünya - 6 Şubat 2021 16:47 A A

Rusya’da aşırı kiloları nedeniyle nefes almakta bile zorlanan 87 kilogram ağırlığındaki köpek zayıflaması için rehabilitasyona alındı. Köpeği ötanazi için kliğine getiren çift, veterinerlerin ikna sonucu kararlarından vazgeçti.

Rusya’nın Ufa kentinde “Hummer” adlı Labrador cinsi 6 yaşındaki köpek, aşırı kilolarıyla nedeniyle ötanazi edilmekten son anda kurtuldu. Köpeğin sahibi olan çift, hayvanın kilo almasının önüne geçemeyince ötenazi yaptırarak uyutma kararı aldı. Köpeğin sahipleri Ufa kentindeki bir hayvan kliniğine gelerek aşırı yemek yiyen köpek ile artık başa çıkamadıklarını, köpeğin zor hareket ettiğini ve yürümekte güçlük çektiği için bazen taşımak zorunda olduklarını belirterek hayvana ötanazi yaptırmak istediklerini belirtti. Veterinerler ise çifti, ötenazi kararından vazgeçirmek için görüşmeler gerçekleştirdi. Bu kapsamda veterinerler, kilosuyla başı dertte olan köpeği rehabilitasyona alarak zayıflatmak için program yapabileceklerini söyledi. İkna olan çift, Hummer’ı yeniden kliniğe getirdi. Hassas terazide tartılan köpeğin kilosu 87.90 kilogram olarak belirlendi.

Klinik tarafından yapılan açıklamada, köpek için programa hemen başlandığı ve kısa sürede sağlığına kavuşturulacağını ifade edilirken, ötenazi kararından vazgeçen aileye teşekkür edildi.

Bu haber 85 kez okundu.
Dünya - 16:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ