16° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Kahramanmaraş’ta kurtuluş coşkusu

12 ŞUBAT KURTULUŞ ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA MİLLİ MÜCADELE KAHRAMANLARININ İSİMLERİ LAZERLE KAHRAMANMARAŞ KALESİ’NE YANSITILDI
Kültür Sanat - 6 Şubat 2021 10:29 A A

12 Şubat Kurtuluş etkinlikleri kapsamında milli mücadele kahramanlarının isimleri lazerle Kahramanmaraş Kalesi’ne yansıtıldı. Büyükşehir Mehter Takımı ve Abdal Halil Ağa’nın torunları da üstü açık otobüsle mahalle programlarına başladı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi 12 Şubat Kurtuluş Haftası etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Hatmi şerif duası ve Kale yürüyüşü ile başlayan etkinlikler lazer gösterisi ile devam etti. Milli mücadele kahramanlarının isimleri Tarihi Kahramanmaraş Kalesi’ne yansıtıldı. Üstü açık otobüsle gerçekleştirilen mehteran ve davul dinletisi de yoğun ilgi gördü. Vatandaşlar balkon ve pencerelere çıkarak tempo tuttu.

Mehter Takımı ve Abdal Halil Ağa’nın torunlarını Ulu Cami’nin önünden uğurlayarak etkinliği başlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Kurtuluş Haftası etkinliklerimiz 12 Şubat’a kadar devam edecek. Mahallelerimizde mehteran ve davul dinletisi startını verdik. Üstü açık otobüsümüz mahallelerimizi ziyaret edecek” ifadelerini kullandı.

Bu haber 63 kez okundu.
Kültür Sanat - 10:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ