16° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Gurbetçi Tolga Akkaya tarihi dizilerin vazgeçilmez karakteri oldu

‘KURULUŞ OSMAN’ DİZİSİ, ‘TÜRKLER GELİYOR: ADALETİN KILICI’ FİLMİ VE ‘SAVAŞIN EFSANELERİ’ BELGESELİNDEKİ BAŞARILI ROLLERİYLE SİNEMAYA GÖNÜL VEREREK BİRÇOK GENCİN ROL MODELİ OLAN OYUNCU TOLGA AKKAYA, “SEVDİĞİM İŞİ YAPTIĞIM İÇİN BAŞARILI OLDUM” DEDİ.
Dünya - 6 Şubat 2021 10:29 A A

’Kuruluş Osman’ dizisi, ’Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı’ filmi ve ’Savaşın Efsaneleri’ belgeselindeki başarılı rolleriyle sinemaya gönül vererek birçok gencin rol modeli olan oyuncu Tolga Akkaya, “Sevdiğim işi yaptığım için başarılı oldum” dedi.

Almanya’nın Frankfurt kendinde 1982 yılında dünyaya gelen, yönetmenlik ve oyunculuk eğitimi almamasına rağmen kendi imkanlarıyla teknik öğrenerek adından söz ettiren gurbetçi Tolga Akkaya başarısıyla ön plana çıkıyor. “Kuruluş Osman” dizisinde, “Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı” filminde ve “Savaşın Efsaneleri” adlı belgeselde başarılarını perçinleyen Akkaya, “Çocukluğumdan beri hep dövüş filmleri seyrederek büyüdüm. Okul yıllarımda hep filmlerin etkisinde kalıp ders çalışmazdım, dolayısıyla başarılı bir öğrenci değildim. 15 yaşında babam izin vermemesine rağmen gizlice boks kulübüne gitmeye başladım. Bir taraftan çalışarak diğer taraftan da AKTO film şirketini kurarak hayalimi gerçekleştirmek için gayret gösterdim” diyerek başarı merdivenlerini tırmandığını ifade etti.

“Sevdiğim bir işi yaptığımı için de başarılı oldum” diyen Akkaya, “Fiziğim ve savaş sahnelerindeki başarılı oyunumla kabul gördüm. Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı, Savaşın Efsaneleri ve son olarak Kuruluş Osman dizisinde Osmangazi’nin Alpleri arasında rolümü yapıyorum. Çok değerli sanatçılarla birlikte çalıştığımız için çok avantajlıyım. Her gün yeni şeyler öğrenerek eksiklerimi tamamlıyorum” diyerek hayranlarına ’sevdiğiniz işi yapın’ tavsiyesinde bulundu.

Bu haber 59 kez okundu.
Dünya - 10:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ