16° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

AB heyeti, Yemen’de yeni hükümete verdiği desteği teyit etti

AVRUPA BİRLİĞİ’NDEN (AB) BİR HEYET, YEMEN’DEKİ YENİ HÜKÜMETİ İLE GERÇEKLEŞTİRDİKLERİ GÖRÜŞMEDE HÜKÜMETE VERDİKLERİ DESTEĞİ TEYİT ETTİ.
Dünya - 6 Şubat 2021 23:10 A A

Avrupa Birliği’nden (AB) bir heyet, Yemen’deki yeni hükümeti ile gerçekleştirdikleri görüşmede hükümete verdikleri desteği teyit etti.

Avrupa Birliği’nden (AB) aralarında Fransa, Hollanda, Belçika, Norveç, Almanya, Finlandiya, İsveç ve İrlanda’nın Yemen büyükelçilerinin de bulunduğu bir heyet, Yemen’de yeni hükümet ile görüştü. AB heyeti, Yemen’in güneyindeki Aden’de bulunan Meaşık Sarayı’nda Başbakan Muin Abdulmelik ve Dışişleri Bakanı Ahmed Avad bin Mubarek ile bir araya geldi. AB heyeti, Yemen’de barış, güvenlik ve istikrarı yeniden tesis etmek için yeni hükümeti desteklediklerini teyit etti.

Mubarek, söz konusu ziyaretin, AB’nin yeni hükümeti destekleme ve ülkede kamu hayatını normalleştirme, kurumları canlandırma, barışı sağlama, güvenlik ve istikrarı yeniden sağlama çabalarını ifade eden önemli bir siyasi mesaj taşıdığını belirtti. Diyalog ve uzlaşma yaklaşımının çatışmaları sona erdirmek için en etkili yol olduğunu vurgulayan Mubarek, “Yemen’de barışın kalıcı ve kapsamlı olması için gerekli atmosferi oluşturmak adına uluslararası toplumla uzlaşma yolunda ilerleyeceğiz” dedi.

Bu haber 70 kez okundu.
Dünya - 23:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ